Pokrycia dachowe warszawa

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowa domku to inicjatywa, które wymaga potężnego zaangażowania, wiedzy a przy tym fachowego doradztwa w trakcie następnych etapów pracy. Najważniejsze etapy budowy to w pierwszej kolejności fundamenty, na których opierać się będzie cała struktura, a później ściany, bowiem od materiału, z którego są zrealizowane i od precyzyjności przy ich wznoszeniu zależy na przykład ciepło w domku. Kolejne ważne etapy to stropy i dach.
Jeżeli rozchodzi się o stropy, ważne jest, ażeby miały one dobrą nośność a w dodatku sztywność, ale nade wszystko izolacyjność.
TymczaseZ kolei dach wyznaczać będzie nadzwyczaj istotną ochronę dla naszego domu. Najważniejszym jego celem jest ochrona przed funkcjonowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale zarazem ochrona wnętrza nie tylko przed uciekaniem ciepła, ale też przed zbieraniem się tam wilgoci.
Dach ma wobec tego do spełnienia sporo znaczących zadań i dlatego, też powinien być zbudowany pieczołowicie a w dodatku z odpowiednich materiałów.
Przy budowie domów jednorodzinnych, wśród najbardziej popularnych pokryć dachowych, występują się gonty bitumiczne, blachy i blachodachówki, dachówki ceramiczne i cementowe.
Za najbardziej solidne pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Wprawdzie takie pokrycie będzie najcięższe a w dodatku najdroższe, ale jednocześnie ładne i wspaniale nadające się do dachów o różnorodnych kształtach.
Dachówki cementowe są również modne i z wyglądu bardzo podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze a przy tym tańsze.
Jeżeli rozchodzi się o gonty bitumiczne zaznaczyć trzeba przede wszystkim ich lekkość, dzięki czemu realizują swoją misję nawet wtedy, gdy budowa dachu nie jest dobrana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to zwyczajnie kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, przystępne na ogół w elastycznych pasach, które prosto dostosować do kształtu dachu. Pasy gontu można przykleić na każdą nierówność, nawet na dawne poszycia dachowe.
Niesłychanie przychylnie używane, zarówno na dachy nowiutko konstruowanych domów, ale także w trakcie renowacji starych, są blachodachówki. Ich walorem jest fakt, że są tańsze i o wiele lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą tymczasem jest jej mniejsza wytrzymałość i to, że słabiej dławią harmider, a zatem deszcz, grad czy wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu budynku z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.