Tarasy sierpc

Tarasy- inspiracje dla gospodarstwa

Tarasy znane były już w antycznym Rzymie, Grecji a także Egipcie. Z ich wdzięku użytkowali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach również królowie a także arystokracja. Tarasy były symbolem luksusu, przeważnie osaczone bujną roślinnością, pobudzały do popasu i kontemplacji na łonie przyrody.  
Taras to element aranżacji budynku stosowny dla tych, którzy szukają alternatywy dla balkonu. Dodatkową nawierzchnię, jaką dają tarasy, da się zużytkować w wieloraki sposób. Nad balkonem mają także tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam posłużyć jako miejsca biesiadowania w czasie letnim przy grillu, z uwagi na większą nawierzchnię użytkową. 
Typy tarasów
Taras nie musi być dostosowany tylko dla parteru domu, z powodzeniem może być również jego zwieńczeniem. Nowoczesne tarasy pojawiły się jako szczegół ozdobny dachów wieżowców, w wielu przypadkach służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są bezpieczne pod względem konstrukcyjnym, jeśli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Najczęściej tarasy są położone na gruncie, stworzone z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu albo nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Zdarza się, że taras zaaranżowany jest nad garażem czy też piwnicą. 
Jak należy urządzić swój taras?
Urządzenie tarasu z pozoru wydaje się nieskomplikowane. Tarasy serwują nam przede wszystkim do odpoczynku na orzeźwiającym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą lub książką w ręku. Jeśli takie ma być jego zastosowanie, jedyne czego nam trzeba to komfortowe miejsce do siedzenia a także malutki stolik. Organizujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Warto abyśmy pomyśleli o zakupie większych kompletów wypoczynkowych z wielkim stołem. Plusem zadaszonego tarasu na pewno jest to, że takie spotkanie może się odbyć również w przypadku złośliwej pogody. Jeśli ma być to nasz azyl, powinniśmy go urządzić w stylu, jaki nam pasuje. Tajemniczy taras w stylu prowansalskim, to bez wątpliwości postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny i dodatki, pastelowe barwy. Prowansja to też zioła, które trzeba postawić w olśniewających donicach. Taras w stylu skandynawskim, to surowy, współczesny styl, utrzymany w szarościach, beżach oraz oziębłych błękitach. Normalne drewniane meble oraz nienatrętne akcesoria np. metalowe kosze, zasypane kominkowym drzewem. Jednym słowem podmuch lodowatej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.