Pokrycia dachowe biskupiec

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowa budynku to działanie, która wymaga ogromnego zaangażowania, wiedzy oraz fachowego doradztwa w trakcie kolejnych etapów pracy. Najważniejsze etapy budowy to w pierwszej kolejności fundamenty, na których podpierać się będzie cała budowa, a potem ściany, bowiem od artykułu, z którego są stworzone i od staranności przy ich wznoszeniu zależne jest przykładowo ciepło w budynku. Kolejne istotne etapy to stropy a także dach.
Jeśli rozchodzi się o stropy, ważne jest, by miały one stosowną nośność a przy tym sztywność, niemniej jednak nade wszystko izolacyjność.
Natomiast dach ustanawiać będzie nadzwyczaj istotną ochronę dla naszego budynku. Najistotniejszym jego zadaniem jest ochrona przed funkcjonowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale zarazem zabezpieczenie wnętrza nie tylko przed uchodzeniem ciepła, ale również przed gromadzeniem się tam wilgoci.
Dach posiada więc do spełnienia sporo istotnych zadań i w związku z tym musi być zbudowany gorliwie oraz z odpowiednich surowców.
Przy budowie domów jednorodzinnych, wśród najbardziej znanych pokryć dachowych, występują się gonty bitumiczne, blachy a przy tym blachodachówki, dachówki ceramiczne oraz cementowe.
Za najbardziej solenne pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Wprawdzie takie pokrycie będzie najcięższe a w dodatku najdroższe, ale jednocześnie ładne i wspaniale nadające się do dachów o rozmaitych kształtach.
Dachówki cementowe są też popularne i z wyglądu bardzo podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze a przy tym tańsze.
Jeżeli rozchodzi się o gonty bitumiczne zaakcentować trzeba w szczególności ich lekkość, dzięki czemu spełniają swoją rolę nawet wtedy, gdy budowa dachu nie jest dobrana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to zwyczajnie kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, dostępne zazwyczaj w elastycznych pasach, które prosto przystosować do kształtu dachu. Pasy gontu można przykleić na każdą nierówność, nawet na stare poszycia dachowe.
Nadzwyczaj ochoczo użytkowane, zarówno na dachy świeżo stawianych domów, ale także w trakcie odbudowie wiekowych, są blachodachówki. Ich walorem jest fakt, że są tańsze oraz o wiele lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą natomiast jest jej mniejsza stabilność i to, że słabiej dławią hałas, a więc deszcz, grad czy też wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu domu z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.