Moskitiery elbląg

Jak przespać letnią noc bez obecności owadów?

Czas letni łączy nam się nie tylko z żarliwym słońcem, nadmorską bryzą, ale dodatkowo z orzeźwiającym powietrzem w nocy. Kiedy spotykamy się z ciepłymi nocami, marzymy o tym, żeby spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni rześki, zimny podmuch wiatru. Aczkolwiek razem z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, którymi są komary, muchy a także wszelkie inne owady. Umieją doprowadzić do bezsenności, gdy wybudzając nas z przyjemnego snu, dzwonią nad glowami i zapraszają do nocnej bitwy. 
Jak uniknąć takich sytuacji?
Współcześnie istnieje szereg możliwości zabezpieczenia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciałko sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Aczkolwiek opcje te są dobre jedynie w wypadku, gdy nie cierpimy na alergie. Są to dodatkowo niezbyt mocne a także komfortowe warianty, ponieważ nie każdy z nas śni o tym, aby po rześkiej kąpieli spryskać całe ciało silnie aromatycznym środkiem. 
Najbezpieczniejszą a także najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto tkaną siatką, zakładaną na drzwi, okna lub łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z przeróżnych artykułów, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową bądź poliestrową. 
W większości wypadków wybieranymi są moskitiery montowane do okna czy też do drzwi balkonowych. Są one instalowane bezinwazyjnie, z reguły za pomocą obrotowych uchwytów, jednakże odnajdziemy też takie, które utwierdzimy taśmą dwustronną. W wypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Wyposażone są w magnesy, które ułatwiają komfort wykorzystywania. Mając znaczące drzwi balkonowe prowadzące na taras, warto zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której posuwają się skrzydła. W szczególności wymagajacy kupujący, odnajdą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych a także instalowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są pewne dla alergików? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą pieczą przed owadami w przypadku ludzi cierpiących na alergię. Sam surowiec, z którego wykonany jest towar, nie jest szkodliwy. Jednak nie szczędzi on od przenikania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w trosce o to, wielu producentów proponuje siatki antyalergiczne, urządzone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór właściwiej moskitiery jest wbrew pozorom niesłychanie prosty, gdyż fabrykanci w dalszym ciągu przebijają się w nowych pomysłach. Montaż pozwoli nam przespać letnie noce w komforcie a także bez zgrozy o pogryzienia ciała przez owady.


Możliwość komentowania jest wyłączona.