śrem projekty budowlane

Poszycia dachowe skarszewy

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowa budynku to inicjatywa, która postuluje dużego zaangażowania, wiedzy oraz fachowego doradztwa podczas następnych etapów pracy. Najistotniejsze etapy budowy to w pierwszej kolejności fundamenty, na których opierać się będzie cała budowa, a następnie ściany, albowiem od artykułu, z którego są zrealizowane i od precyzyjności przy ich wznoszeniu zależne jest na przykład ciepło w budynku. Następne istotne etapy to stropy a przy tym dach.
Jeżeli chodzi o stropy, kluczowe jest, żeby miały one stosowną nośność a w dodatku sztywność, ale w szczególności izolacyjność.
Natomiast dach stanowić będzie bardzo istotną ochronę dla naszego domku. Najistotniejszym jego celem jest zabezpieczenie przed funkcjonowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale równocześnie zabezpieczenie wnętrza nie tylko przed uchodzeniem ciepła, ale też przed kumulowaniem się tam wilgoci.
Dach ma zatem do spełnienia dużo znaczących zadań i wobec tego musi być zbudowany skrupulatnie i z dobrych surowców.
Przy budowie budynków jednorodzinnych, pośród najbardziej słynnych pokryć dachowych, występują się gonty bitumiczne, blachy a przy tym blachodachówki, dachówki ceramiczne oraz cementowe.
Za najbardziej porządne pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Wprawdzie takie pokrycie będzie najcięższe a w dodatku najdroższe, ale równocześnie piękne i wspaniale nadające się do dachów o rozmaitych kształtach.
Dachówki cementowe są również popularne i z wyglądu bardzo podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze a także tańsze.
Jeżeli chodzi o gonty bitumiczne wyodrębnić powinno się w szczególności ich lekkość, dzięki czemu spełniają swoją rolę nawet wtedy, gdy budowa dachu nie jest zaadaptowana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to zwyczajnie kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, osiągalne z reguły w plastycznych pasach, które łatwo przystosować do kształtu dachu. Pasy gontu można przykleić na każdą nierówność, nawet na stare poszycia dachowe.
Nadzwyczaj ochoczo używane, zarówno na dachy dopiero co wznoszonych domów, ale także w trakcie odbudowie starych, są blachodachówki. Ich atutem jest fakt, że są tańsze a przy tym w znacznym stopniu lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą zaś jest jej mniejsza wytrzymałość i to, że słabiej hamują rumor, a zatem deszcz, grad czy wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu domu z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.