klik

Spawanie dębno

Jak na przykład odszukać pracę?

Właśnie utraciłeś pracę. Jesteś w kropce, dlatego, że nie widzisz żadnych ogłoszeń, a jesteś jedynym żywicielem rodziny. Do tego spłacasz pożyczkę. Raty są niewielkie, ale jednak są. Jakim sposobem zdołasz odnaleźć pracę?
Przede wszystkim, nie poszukuj tylko i wyłącznie ogłoszeń. Niech ogłoszenie odszuka Ciebie, zanim zostanie wystawione. Rozchodzi się o to, by zostawiać swoje CV wszędzie, a nie tylko tam, gdzie firma ogłasza, że poszukuje pracownika. Wówczas, gdy dany sklep bądź fabryka, będzie potrzebować kogoś przyjąć do pracy, na początku zadzwoni do ludzi, których podanie o pracę już posiada.
Zostaw kilka CV. Jeżeli po miesiącu nikt się nie odzywa, możesz zanieść kolejne swoje dokumenty. Gdy potencjalny pracodawca będzie je sprawdzać, a Twoje dokumenty będą się dublować, dotrze do wniosku, że Ci niezmiernie zależy. Dzięki temu będziesz pierwszą osobą, do której zadzwoni.
Gdzie zanosić CV? Względnie wszędzie tam, gdzie widzisz się w roli pracownika. Biura, markety, fabryki. W tych ostatnich często przyjmują większą liczbę osób, wobec tego bardziej możliwe jest, że przyjmą Ciebie. Jeśli posiadasz kursy (na spawanie, lub prowadzenie wózków widłowych), masz większe szanse.
Jeżeli chodzi o CV pamiętaj, aby było zasobne, ale w szczególności rzetelne. Nie dołączaj nic, co nie jest stanem rzeczywistym, albowiem jeśli prawdopodobny pracodawca zapyta o dany temat, a Ty nie będziesz wiedział jak odpowiedzieć, będziesz finalnie spalony w jego oczach i bez wątpienia nie masz co liczyć na pracę. W CV wypisz swoje szkoły a także osiągnięcia, języki obce, które znasz, zakończone kursy. Poza tym dodaj zainteresowania. Nie bądź zbyt ogólny. Jeżeli ciekawi Cię np. dany kraj, wpisz jego nazwę. Nie pisz ogólnie, np. podróże, tylko właśnie nazwę tego kraju. Jeżeli ciekawi Cię twórczość poetycka konkretnego autora, umieść taką właśnie informację. Nie generalizuj do samego słowa poezja. Dodanie zainteresowań w CV zawsze poprawnie wygląda. Ty sam przez to stajesz się ciekawszą osobą w oczach osób, które je czytają.
Poszukuj pracy również przez internet. Dużym udogodnieniem jest fakt, że możesz przeglądać oferty z różnorodnych domen w jednym miejscu. Wystaw również swoje ogłoszenie, że wypatrujesz pracy. Utwórz swój profil na stronach oddanych do rekrutacji.
Gdy trafi Ci się praca, która jednakże nie jest szczytem Twoich marzeń, nie rezygnuj. Zatrzymaj się tam na pewien czas, odkładając z każdej wypłaty należytą kwotę. Nagromadzone pieniądze możesz przeznaczyć na wybrane kursy, dzięki którym potem będziesz mógł podjąć się pracy, która nie tylko będzie źródłem utrzymania, ale też spełnieniem Twoich wymagań. 


Możliwość komentowania jest wyłączona.